![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11184711
*
nr 1118 4711
Spegel
oval, höjd: 61 cm
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2017
kl 18:59:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 10:34:21
1
100 kr
2/7 17:42:22
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 1118 4711
Spegel
oval, höjd: 61 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 10:34:21 | 1 | 100 kr |
2/7 17:42:22 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)